Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
Farkındalık Temelli Eğitsel Oyun Kartları Edife Akbıyık Gürol

Farkındalık Temelli Eğitsel Oyun Kartları

Liste Fiyatı : 100,00TL
9786057137951
375946
Farkındalık Temelli Eğitsel Oyun Kartları
Farkındalık Temelli Eğitsel Oyun Kartları
100.00

"Farkındalık Temelli Eğitsel Oyun Kartları"

21 Eğitsel oyun kartı
1 Açıklama kartı ve
1 İpucu kartı olmak üzere toplam 23 kartan oluşmaktadır.

Görme engelli ebeveynlerimiz de düşünülerek oyun kartlarının yönergeleri karakodlu olarak seslendirilmiştir.

✔ Eğitsel oyun kartları çocuklarınız ile geçireceğiniz zamana keyif katmak ve onların “anda” kalarak hayal güçlerini geliştirmelerine katkı sağlamak için farkındalık anlayışına göre tasarlanmıştır.
✔ Farkındalık, zihinsel olarak ne kadar uzağa gidersek gidelim, bizlerin bedensel olarak bulunduğumuz âna gelmemizi sağlayan bir beceridir. Örneğin sınıf içinde ders dinliyor gibi gözüksek de bazen aklımız bambaşka bir zamanda ve düşüncede olabilir. İşte farkındalık, bu oluş halinin bilincine vararak, düşüncelerimizi yargılamadan ve nazik bir şekilde bulunduğumuz ortama getirebilme becerisidir.
✔ Peki ama nasıl? Tüm bedenimizle, duyularımız ve duyumlarımız ile anda kalarak. Ve bunun en güzel yöntemi oyunlardır.
Bu kartların uzun vadedeki en önemli amacı: Çocuklarımızın kendi duygularını tanıyarak, çekinmeden hissettiklerini söyleyebilmeleri ve zamanla bunu alışkanlık haline getirerek, yaşam şekline getiriyor olmalarıdır.
Evet, belki hep mutlu olamayacaklar, ancak kendilerini mutsuz eden o sıkıntılı durumları bir misafir gibi karşılamayı ve o duyguların kalıcı olmadıklarını anlayabilme gücüne sahip olacaklar.
Sonuç olarak, oyun kartlarındaki tüm oyunlar, bu değerli amaçlara hizmet etmektedir.
Nacizane bilgi birikimlerimin, öğretmenliğimin ve anneliğimin verdiği tecrübeler ile eklemelerde bulunduğum oyunlarım, umarım yolunuza ışık olur. Çocuklarımız için yeniden bir araya gelmek dileği ile sevgi ile kalın…

EDİFE AKBIYIK GÜROL

Kapat